The Israel Genealogical Society
דף בית | לוח אירועים | ערוץ הוידאו | מי אנחנו | רא"י - רשומות ארץ-ישראל | ימי עיון וכנסים | מחקר וכלי מחקר | פרסומים | פינת החברים | צור קשר | English
 

תיעוד בית הקברות בחולון ב 30-נוב-2014


חברי העמותה מוזמנים להשתתף בפרוייקט לתיעוד בית הקברות בחולון ב 30-נוב'-2014
(נדחה מה16 בנוב' 2014)

קול קורא לחברי "העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה"
להצטרף לפעילות צילום מצבות בבתי-עלמין ברחבי הארץ
בפרויקט משותף עם Billion Graves ו-  My Heritage

אנחנו קוראים לכול חברי העמותה, לחוג ידידיה ובעצם לכול מי שמתעניין בחקר שורשי משפחה להצטרף ליוזמה לצלם, לתמלל ולהעלות לאינטרנט את כול המצבות בבתי הקברות בישראל.
מצבות הן מקור מידע חשוב בגנאלוגיה. הן עשויות לספק מידע חיוני על הנפטר ועל קרובי משפחתו ולעיתים קרובות הן מאפשרות הצצה על סיפור חייו. כיום מצויים בידינו הכלים לתעד באופן ויזואלי את מיליוני המצבות הפזורות בישראל ולהפוך את המידע שהן אוצרות לזמין. צילום המצבות גם מאפשר הנצחה של הנפטרים שכן הזמן והטבע עושים את שלהם, ומצבות רבות הופכות לבלתי-קריאות עם השנים.
 
 BillionGraves.com ו- My Heritage חברו יחד להרים את הכפפה ולצאת ביוזמה עולמית לדיגיטציה של בתי עלמין ברחבי תבל. לצורך זה פיתחה Billion Graves אפליקציה ידידותית המאפשרת צילום נוח ומהיר של מצבות בבתי-עלמין ברחבי העולם. מתנדבים מצלמים אלפי מצבות בכל יום ברחבי העולם.
My Heritage לקחה על עצמה להוביל את היוזמה הזאת בישראל, והיא פותחת אותו באירוח המבצע הגדול בעולם עד כה לדיגיטציה של בתי עלמין בבית הקברות של חולון ושכדי להצליח בו יש צורך במתנדבים רבים ככול האפשר.
 
העמותה שלנו נענתה להזמנה להצטרף ליוזמה זו יחד עם גופים נוספים אחרים כמו IGRA ובכוונתנו להיות חלק מהמבצע. עם השלמת המבצע בחולון תחבור אלינו  My Heritage כדי לצלם את בית הקברות הישן בראשון לציון ויוזמות נוספות של העמותה.
כדאי לדעת שהצילומים שנשלחים ל BillionGraves.com באמצעות האפליקציה שלה משייכים את התמונה לצלם המתנדב ולארגון שאליו הוא שייך, והחומר יעמוד לרשות העמותה ויצורף למאגר הנתונים שלה לאחר שהוא יעבור תמלול ויהפוך למאגר מידע. הכוונה היא להעלות את החומר גם למאגרי JOWBR של Jewish Gen.
 חשוב לציין שזאת תהיה הפעם הראשונה מזה זמן רב שכול הגופים העוסקים בגנאלוגיה בישראל ישתפו פעולה ביניהם וכגוף אחד יוכלו להציג את צילומי בתי הקברות בישראל כפרויקט דגל ישראלי משותף בכינוס הבינלאומי של הארגונים הגנאלוגיים היהודיים  IAJGS)) שיתקיים בירושלים בחודש יולי 2015.
 
מבצע חולון:
מבצע הצילומים של בית העלמין הענק של חולון מקיף כ- 200000 מצבות שיצולמו במהלך יום אחד בעזרת 200 מתנדבים. זהו המבצע הגדול ביותר בעולם עד כה לדיגיטציה של בתי עלמין שיתקיים ביום א', 30 בנובמבר 2014, כ"ג חשון תשע"ה.  (נדחה מה 16 נוב' 20-14)
My Heritage (MH) תארח את המתנדבים לאורך כול המבצע. מתכנסים במשרדיה באור יהודה רחוב אריאל שרון 3 , בנין 1 קומה 4  בשעה 08:30 לארוחת בוקר, ללימוד והדרכה לקראת הצילומים, ומשם מוסעים במאורגן באוטובוסים לחולון ובחזרה. ארוחת צהריים תסופק גם היא על ידי המארחים.
אין ספק שמזומן לבאים למבצע חולון יום חוויתי, יום שבו לומדים דברים חדשים, מתנסים בפעילות בלתי שגרתית, מתרועעים עם אנשים שגנאלוגיה קרובה לליבם וזוכים להשתתף בפרויקט בעל ערך גנאלוגי מיוחד במינו.
המעוניינים להשתתף מתבקשים להירשם בהקדם אצל זאב שרון, רכז הפרויקט בעמותה, בכתובת הדוא"ל שלו zeevsharon@013.net
מה נדרש?
טלפון מסוג סמרטפון עם מערכת הפעלה אייפון או אנדרואיד.
כל השאר יוסבר במפגש במשרדי MH לפני היציאה לחולון ובמדריך שיצא בהודעה נפרדת.
ומה אחרי חווית הצילום בחולון?
אנחנו מתכננים יחד עם MH מבצע צילום של בית-העלמין הישן של ראשון-לציון!
שניים מחברינו כבר ערכו צילומי ניסיון תוך שימוש באפליקציה של Billion Graves בבית-העלמין של גינוסר (כ-200 מצבות) שעל שפת הכינרת ובבית-העלמין הישן של קריית-אתא.
חברים בסניף חיפה מתכננים צילום כל בתי-העלמין של חיפה!
כל חבר יוכל לצלם במקום מגוריו או היכן שיבחר (קיימים בארץ 684 בתי עלמין, מספיק לכולם...).
כל חבר יוכל להדריך אחרים להצטרף לפרויקט. אם ירצה יוכל לקבל סיוע מאתנו ומאנשי MH.

                                                     בברכה,
                                                      משה גולן
                                                     זאב שרון
 

© All Rights Reserved - The Israel Genealogical Society בניית אתרים מיקסרמדיה עיצוב אתרים מערכת ניהול תוכן IWMS